سخن ماه

شنبه 25 شهریور 1396 روز خانواده و تکریم بازنشستگان مبارک باشد.

نیک نـامـی

به روز ناتوانی گر به محتاجان کَرَم کردی

          قـد مـردانگی در ناتوان بـودن علم کردی

نگردد محو و ثبت دفتر آینده ات گردد

         اگر خدمت به محتاجی به قّد یک قدم کردی

عصای پیری ات باشد هر آن دستی که بگرفتی

        نهال خود شکستی هر نهالی را که خم کردی

دلی را گر بیازاری به خواهش های نفسانی

      صمد را پشت سرافکنده ای ، رو بر صنم کردی

در این دنیای فانی جز نکو نامی نمی ماند

       نکویی هر چه گویی بیش کردم ، باز کم کردی

 با درود و هزاران سلام به پیشگاه ارجمند همۀ خانواده‏های محترم ایرانی و ایرانی تبار به ویژه به حضور ارزشمند همۀ عزیزان بازنشسته علی‏الخصوص در بانک سپه که همواره سرمایه های معنوی و با ارزش برای مجموعۀ کاری و اجتماعی نخستین بانک ایرانی بوده و خواهند بود.

طرح تکریم و بزرگداشت این فرهیختگان گرانقدر نه تنها از وظایف همیشگی جامعۀ انسانی و کاری بوده، بلکه لازمۀ تداوم بخشی به پیکرۀ اجتماعی و اقتصادی در مسیر نوآوری و تکاپو برای پیشبرد اهداف عالیۀ بانک هم محسوب خواهد شد.

چرا که وزین ترین و قوی ترین نیروهای پشتیبان که همواره حامی افراد و نیروهای کار می باشند همین عزیزان بازنشسته هستند.

پدیدۀ پیری و کهنسالی کـه در واژۀ بازنشستگی خـلاصه می‏شود، نمی تواند ارزشـهای مـعـنوی و قدرتمند یک عمر تجربه و ارایۀ خدمت صادقانه را از چهرۀ مردان و زنان بازنشسته بزداید و قدر و قیمت معنوی و انسانی آنها را در پرده ای از ابهام و فراموشی پوشیده نگهدارد.

وقتی صحبت از بازنشستگی و تقاعد به میان می‏آید، بی تردید اذهان هوشمند و آگاه جامعۀ انسانی و مدنی به مردان و زنانی می اندیشند که روزگاران جوانی خویش را در مسیر پیشبرد اهداف عالیۀ مؤسّسۀ خود با تمام قدرت و توان شبانه روز صرف کرده اند تا نام نامی مؤسسه ای چون بانک سپه بر تارک تمامی مؤسسات مالی و تجاری نه تنها در داخل کشور، بلکه در عرصۀ جهانی به معنای واقعی کلمه خوش بدرخشد و خداوند را شاکر هستیم که امروزه روز این خواسته صورت واقعی به خود گرفته است و چه افتخاری بالاتر از این که این پیروزی نصیب جامعۀ انسانی و کاری این نخستین بانک ایرانی شده است.

این تلاش و این صرف نیروی کار و خدمت صادقانه نزدیک به یک قرن است که تداوم دارد ، آمده اند و رفته اند بزرگ مردان و زنانی که عمر و جوانی خویش را چون شمعی سوزان تا سحرگاه پیری و کهنسالی صرفاً به خاطر دوام و بقای بانک سپه و یا حتی سایر مؤسسات و جوامع کاری روشنی بخش بوده اند.

مردان و زنانی که با اراده و توان وصف ناپذیر برکِشتی کار و تلاش محکم و استوار در همۀ ادوار دور و نزدیک نشسته اند و بر روی دریای پُر تلاطم کسب و کار و پیشه در مسیر خدمت به جامعۀ بشری بی وقفه پاروزده‏اند تا این متاع سنگین و با ارزش را صحیح و سالم و ساحل مقصود برسانند و چه بسیار بوده اند و هستند این عزیزان از جان گذشته و ایثارگر که سالهای طولانی حتی بعد از بازنشستگی دست از کار و تلاش برای پیشبرد اهداف عالیه چه در بانک سپه و چه در سایر مؤسسات عامّ المنفعه بی هیچ انتظار و چشم داشتی پایان عمر و روزگار هستی خویش را وقف خدمت رسانی به هموطنان خود کرده اند.

جا دارد درود بفرستیم به روح پُرفتوح همۀ مردان و زنانی که اینچنین، محکم و استوار در ادوار گذشته از جان و دل در راه خدمت رسانی به هموطنان و جامعۀ بشری در جای ، جای این کشور پهناور و حتی خارج از ایران عزیز جانفشانی کرده اند و چه بسا که بسیاری از این فرهیختگان تلاشگر چندان بقای عمری نداشته اند تا ثمرۀ کاشته های با ارزش خویش را به تماشا بنشینند.

هر چند در ادوار گذشته بسیاری از این عزیزان مورد بی مهری قرار گرفته اند و گاهی هم دل شکسته گشته اند، ولی هرگز دیده نشده است که دست از کار و تلاش خویش بردارند. بسیاری از این بازنشستگان زخمهایی بر دل دارند که هنوز درمان نشده است و این را همۀ ما به خوبی میدانیم اکنون بر این باور رسیده‏ایم که زمان بی توجّهی و بی مهری در حق بازنشستگان جامعۀ ما سپری شده است. شاید این سخن در نظر برخی از دوستان چندان خوشایند نباشد بیایید با قلبی سرشار از عشق و محبّت و با زاویۀ دیدی کاملاً مثبت در یک ارزیابی نه چندان شتابزده ، بلکه کوتاه مدت ولی شفّاف به اوضاع و احوال رفاهی و معیشتی همکاران بازنشستۀ خود در طی چند سال اخیر نظری بیاندازیم و در نتیجه اگر شرط انصاف را در نظر بگیریم علیرغم همۀ مشکلاتی که پیش روی بانک سپه بوده، از جمله موضوع تحریم‏ها که در بُعد سیاسی و اقتصادی ضربات سنگینی به پیکرۀ آن زد، ولی شکر خدا در سایۀ توجّهات حضرت حق و در اثر درایت و مدیریّت مقتدر و منسجم اولیای محترم بانک سپه، توانستیم از تیر رِس این پدیده های جهانی تا حدودی دور بمانیم.

هر چند گاهی از دوستان ما را مورد بی مهری خود قرار داده و بیش از آنچه در توان ما باشد از ما انتظار دارند، ولی نباید فراموش کرد که همۀ خواسته ها گاهی بر حق نیستند . وظیفۀ ما استیفای حقوق همۀ همکاران شاغل و به ویژه بازنشسته می باشد.

ولی آیا دوستان به این امر هم واقف هستند که هر خواسته ای هر چند لازم و موافق با اوضاع و احوال مالی مؤسسه هم بوده باشد نیازمند یک بررسی و نظر سنجی می باشد یا نه ؟!

کیست که نداند در حال حاضر در جامعۀ انسانی ما و حتی در حیطۀ کسب و کار و تأمین معاش دچار مشکل اساسی نیستیم؟

موضوع تورّم و گرانی ارزاق عمومی، تأمین هزینه‏های بهداشتی و درمانی و از همه مهمتر
عدم تکافوی حقوق های ماهیانه در مسیر گذران زندگی روزمرۀ قشر و جامعۀ بازنشستگان که به یک معضل فراگیر اجتماعی تبدیل شده است که دامنگیر بسیاری از خانواده های ایرانی شده است. شاید مسایل و مصایب بزرگتر از این هم وجود داشته باشد که در اثر کمبود نقدینگی و بودجۀ مالی خانوارها به خاطر پایین بودن میزان حقوق دریافتی گریبانگیر آنها شده باشد و هیچ شکّی در اینخصوص وجود ندارد.

ولیکن آیا با بی مهری و احیاناً خدای ناکرده با توهین و اساعۀ ادب و نا سزاگویی می توانیم به افزایش حقوق ماهیانۀ خود کمک کنیم؟! ما در خصوص تکریم و بزرگداشت بازنشستگان و حفظ حرمت و شخصیت آنان سخن خودمان را آغاز کرده ایم، اکنون چگونه است که گاهی خود از طرف البته معدود جماعتی که خود را بازنشسته می دانند، ولی ما را از خود نمی‏دانند و مورد عتاب و سرزنش و گاهی هم بی‏مهری و ناسزاگویی قرار می گیریم؟!!

دوستان و برادران و خواهران عزیز بازنشسته، همۀ ما که در یک جمله کانون بازنشستگان بانک سپه نامیده می شویم، تمام تلاش و توان خودمان را صرف استیفای حقوق بر حق شما عزیزان کرده ایم و بی‏وقفه در این راه شب و روز در تلاشیم تا شما عزیزان در رفاه و آسایش کامل به سر ببرید.

ولی تنها سعی و تلاش ما نمی تواند کافی و وافی بوده باشد . چرا که شما عزیزان هم باید اندکی در رسیدن به مقاصد و خواسته های بر حق خود صبور و شکیبا باشید.

هماهنگونه که انتظار حرمت و احترام و تعظیم و تکریم را دارید، ما نیز از شما این انتظار را داریم که در همۀ مواردی که مرتبط به امور معیشتی و رفاهی است بر این باور باشید که ما هم جزو شما هستیم ، اگر شما از کمی حقوق خود ، از بالا بودن تورم و هزینه های زندگی و گرانی ارزاق عمومی و بالا بودن سطح هزینه های عمومی و حتی متفرقه در رنج و عذاب هستید، ما هم همراه شما از دست این پدیده‏های اجتماعی و اقتصادی در رنج و عذاب هستیم، پس بیائید حرمت نگهداریم و بجای بی احترامی و ناسپاسی کمی هم صبر و شکیبایی به خرج بدهیم و همراه هم و همگام با مسئولین و مدیران محترم و ارشد بانک سپه در مسیر استیفای حقوق بر حق خویش همدیگر را یاری کنیم و در حفظ حرمت و تکریم هم کوشا باشیم. مطمئن باشید که مدیرعامل محترم بانک و اعضای محترم هیئت مدیره توجه ویژه‏ای به جامعه و قشر فرهیخته و بازنشسته بانک دارند و شبانه روز در تلاش هستند تا گِره گشای مشکلات رفاهی و معیشتی شما بزرگواران باشند در اینجا جا دارد که از توجّهات بی دریغ جناب آقای محمدکاظم چقازردی مدیرعامل محترم بانک سپه و اعضای محترم هیئت مدیره آقایان حامد هیئت داودیان ، مصطفی پرتوافکنان ، حمیدرضا خطیبی، عیسی کاظم نژاد ، دکتر مهدی حسینی و سایر همکاران عزیز دست اندرکار تشکر و قدردانی بنمائیم ، البته ضمن این تشکر و قدردانی امید آن داریم که با عنایت به قطعه شعری که در ابتدای این سخنان به استحضار رساندیم با توجّهات ویژۀ خود همچنان ما بازنشستگان را مورد لطف قرار دهند.

در خاتمه ضمن عرض تبریک و تهنیت مجّدد روز بزرگداشت خانواده و تکریم بازنشستگان به این مطلب اشاره داشته باشیم که موضوع همطرازی حقوق همکاران عزیز و بازنشسته از طریق صندوق بازنشستگی در حال بررسی می باشد.

با این امید که در آینده ای نه چندان دور شاهد اثرها و ثمره نوید بخش این بررسی برای بیش از 95000 نفر بازنشسته و فرهیخته بانکی باشیم.

دوستان خاطر جمع باشند که در صورت تصویب و ابلاغ نهایی، اضافات لحاظ شده از تاریخ مصوب محاسبه و به حساب حقوقی همکاران بازنشسته واریز خواهد شد.

بیایید در این روز پر شکوه که روز گرامیداشت خانواده و تکریم بازنشستگان نام گرفته است بکوشیم تا در کنار هم و برای هم در حفظ حرمت و حفظ شخصیت و ارکان وجودی بازنشستگی که فرهیختگی لقب گرفته از جان و دل کوشا باشیم و پاسدار این نام و این حرمت و تکریم باشیم.

سلامتی و توفیق فرد، فرد شما را از درگاه خداوند قادر و متعال خواهانیم .

کانون بازنشستگان بانک سپه    


بازیگر زمین دیگران مشو !

بسیاری اوقات انسان به خاطر پول قبول می کند برای دیگری کار کند. حتی کسانی هم که برای خود کسب و کار شخصی راه می اندازند ، چشم به دست مشتری می‏دوزند تا آن‏ها به سراغ ارزشی پنهان در محصولات و خدمات فروشنده بیایند و بابت خرید این ارزش به آن ها پول می پردازند. طبیعی است صاحبان این نوع کسب و کار به خاطر پولی که به دست می آورند، با میل و رغبت به مشتری خدمت رسانی می کنند.

اما گاهی اوقات ما اصلا نمی خواهیم به نفع کسی کار کنیم و برعکس از رساندن هر نوع سود و نفعی به رقیب نفرت داریم، اما با این وجود به خاطر ناآگاهی و بی بصیرتی طوری عمل می کنیم که دقیقا به نفع رقیب تمام می شود و طرف مقابل بدون اینکه به ما مزدی بپردازد، از حداکثر توان و اعتبار و قدرت ذهنی ما سود می برد.

مواظب باش فریب نخوری و در زمین دیگران بازی نکنی؛چرا که معمولا وقتی بازی تمام می‏شود، برنده‏های اصلی تازه چهره واقعی خود را نشان می‏دهند و آن زمان ممکن است برنده اصلی شما نباشید!

حقیقت این است که معمولا وقتی بازی شروع می‏شود، بازیکن ها آن قدر در پیچ و تاب و فراز و نشیب بازی غرق می شوند که اغلب متوجه نیستند، کنترل بازی در دست کیست و وقتی بازی تمام می‏شود، تازه متوجه می‏شوند چه کسی بیشترین هزینه را پرداخته و چه کسی بدون هیچ زحمتی، بیشترین سود را به جیب زده است. این جزو خاصیت و ذات بازی است که انسان را مسحور زمان و مکان می‏کند و نمی‏گذارد فرد فرصت کلان نگری پیدا کند و از زاویه بالاتر و از پنجره ای متفاوت و اصطلاحا از خارج گود، جریان بازی را تحلیل کند . بگذارید با چند مثال موضوع را روشن کنیم.   

فرض کنید زنی پس از سال ها زندگی مشترک با مردی که فکر می کرد وفادارترین مرد دنیاست، ناگهان می فهمد که همسر دوست داشتنی اش، در خلوت با فرد دیگری ارتباط عاطفی دارد.

خانم خانه بلافاصله واکنش تندی نشان می دهد و برای مقابله با این آقای خطاکار ، برای مدتی خانه را ترک می کند تا همسر بی وفا را مجازات کند.

خانم گمان می کند با این واکنش تند و بازی ناراحت کننده ای که برای خود و بقیه اعضای خانواده ترتیب داده، در حال مجازات شریک خیانت پیشه خود است، غافل از اینکه همین فاصله گرفتن و دور شدن از همسر، دقیقا همان چیزی است که رقیب می خواهد!

دقت کنید که اینجا نمی گوییم خانم خانه بی وفایی مرد را تحمل کند و تسلیم هوسرانی های پایان ناپذیر جفت بی وفای خود شود، بلکه فقط می گوییم او باید مواظب واکنش های خود باشد تا مبادا دقیقا در مسیری قدم زند که فرد رقیب و بد خواه او انتظار دارد.

بسیاری از پیوندهایی که در آستانه فروپاشی بوده اند، با واکنش های مدبرانه و مدیریت درست رفتارها از سوی طرفین، دوباره مستحکم شده و زوجین با چشم‏پوشی از خطاهای یکدیگر تا آخر عمر به هم وفادار مانده اند و فرد سوم که گمان می کرد می‏تواند به راحتی به درون کانون خانواده نفوذ کند و آن را از درون متلاشی کند، با در بسته مواجه شده و به اصطلاح، پی کار خود رفته است. بد نیست بدانید اکثر کسانی که برای از هم پاشیدن زندگی دیگران به درون کانون خـانواده ها نفوذ می کنند، برای یافتن کانال ورود، منتظر واکنش های هیجانی و غیر عقلانی یکی از طرفین می مانند و اگر این واکنش ها درست مدیریت شوند، بسیاری از این حملات اساسا فرصت و اجازه وقوع پیدا نمی کنند و در نطفه خفه می شوند.

مثال دیگر کارمندی بسیار باهوش و توانمند است که به تازگی در شرکتی بزرگ مشغول به کار شده است. فرض کنید این فرد از لحاظ مهارت و تسلط بی نظیر است و توان خلاقیت و نوآوری بالایی دارد. اما یک نقطه ضعف بزرگ دارد و آن ضعف این است که نازک نارنجی است.

یعنی این فرد باهوش و نابغه، با یک جمله منفی و یا یک تشر ساده، شدیدا ناراحت می شود و کاری که در دست دارد، هر چند مهم باشد را نیمه کاره رها می‏کند و تا وقتی نازش را بکشند و از او دلجویی نکنند، خانه نشین می شود و همه خطوط ارتباطی را هم قطع می کند تا دیگران برای مدتی نتوانند به او دسترسی یابند!

به نظر شما اگر رقیبان این کارمند باهوش و توانمند و خلاق بخواهند او را از میدان خارج کنند، باید چه تدبیری به کار برند؟

آیا باید مردانه در میدان کار و عمل به رقابت با او بپردازند و طرح‏ها و ایده های ضعیف خود را با او به مسابقه بگذارند؟ خوب طبیعی است که به دلیل توان بالای مهارتی و نوآوری جناب نابغه، رقبا صد در صد بازنده هستند! پس برای رقیب‏ها بهترین تدبیر این است که این کارمند با هوش را توسط واکنش های قابل پیش بینی خود از چشم مدیران ارشد شرکت بیندازند. چگونه؟ خیلی راحت. به شکلی برنامه ریزی شده به او چنین القا کنند که مدیران بالاسر ، او را فردی عادی و ناتوان می‏دانند و فرقی بین کارهای عالی او و تلاش های عادی دیگران قائل نیستند. حتما می توانید حدس بزنید نتیجه چه می شود؟ کارمند باهوش قهر می کند و طبق عادت همیشگی خطوط ارتباطی خود با دنیای بیرون را قطع می کند و مدیران ارشد وقتی می بینند کارها خوابیده است و خبری از کارمند توانا نیست، به همان کارمندان معمولی و ناتوان قدیمی راضی می‏شوند و برای نجات از ورشکستگی و زیان سنگین، قید حضور کارمند باهوش را می زنند.

مواظب باشید ساده لوحانه بازی نخورید و بی خبر در زمین دیگران بازی نکنید! هشیار باشید و زمین بازی و میدان مبارزه و مسیر مسابقه را خودتان تعیین کنید. اگر شمشیر باز ماهری هستید، مغرور مهارت و تسلط شمشیربازی خود نشوید و با تیراندازی ماهر مسابقه ندهید. اگر قصد خرید چیزی را دارید و با فروشنده مشغول چانه زنی هستید، به خاطر حرص و ولع خریدار بغل دستی که دائم جنس مورد نظر شما را لمس می کند و می خواهد آن را برای خود بردارد، با عجله قیمت بالا را نپذیرید و فریب تمام شدن جنس به ظاهر خوش مشتری را نخورید!

به زبان ساده قبل از اینکه برای رسیدن به مقصد مورد نظر خود در جاده ای قدم گذارید، این جاده را خودتان انتخاب کنید و برای رسیدن به اهداف خود از جاده ها و مسیرهایی که دیگران پیشنهاد می کنند استفاده نکنید.

حتما اصطلاح جنگ های نیابتی را شنیده اید!

در جنگ های نیابتی ، آتش افروز فتنه گر اصلی پشت صحنه مخفی می شود و به جای خودش نایب و جانشین را به میدان نبرد با شما می فرستد. این کار برای آتش افروز چند فایده دارد، یکی اینکه توسط توان رزمی دیگران به شما آسیب می‏رساند و دیوارهای دفاعی شما را فرسوده می کند؛ دوم اینکه هر وقت لازم شد می تواند در قیافه یک ناجی و میانجی وارد گود شود و به شما لطف کرده و با وساطت و البته سهم خواهی، غائله را موقتا خاموش کند. به این ترتیب شما همیشه به خاطر ترس از مبارزه با دشمن نیابتی مجبور به باج دهی به عامل اصلی فتنه می شوید. در جنگ های نیابتی دقیقا کسانی ضرر می کنند که بدون دیدن عامل اصلی پشت صحنه، هدف اصلی خود را از بین بردن نایب و جانشین قرار می دهند، غافل از اینکه برای آتش افروز معرکه که هر روز قوی تر و پخته تر و مسلط تر می شود، تغییر نایب و جانشین کاری ندارد.

اینکه انسان مسیر حرکت خودش را خودش مشخص کند و فعالیت های کلیدی زندگی خودش را براساس دستورالعمل های دیگران تنظیم نکند ، کار ساده ای نیست و نیاز به هشیاری لحظه به لحظه و تیز بینی و جامع نگری بالایی دارد.

کسانی که در پایان هر روز برآیند و نتیجه قطعی و دراز مدت فعالیت های خود را ارزیابی کرده و قبل از اینکه دیر شود، مسیر تلاش و حرکت و رفتار و واکنش‏های خود را اصلاح می‏کنند، در واقع همان افرادی هستند که در دراز مدت ، بدون اینکه مجانی برای دیگران کار کنند،در گروه‏های تیمی موفق ، بهترین نقش را ایفا می‏کنند و ضمن بهره رساندن به اعضای گروه،خود نیز به سودومنفعتی عالی و شایسته دست می‏یابند. اگر می خواهی از نتایج و تلاش خودت بیشترین بهره را ببری ، در زمین خودت بازی کن.


اطلاعیه

سهامداران محترم پروژه ساختمانی کوهک مؤسسه رفاه و تأمین آتیه کارکنان بانک سپه

با سلام بدینوسیله به اطلاع می رساند :

اولین جلسه گردهمایی سهامداران محترم پروژه ساختمانی کوهک در محل احداث واقع در :

تهران: اتوبان تهرانکرج ، خروجی چیتگر، گلستان ، بلوار کوهک، بلوار علوم فنون، خیابان نسیم 16 ، ضلع جنوبی سازمان مدیریت بحران منطقه 22 پروژه ساختمانی کوهک.

در روز یکشنبه مورخ 16/07/1396 رأس ساعت 30/9 صبح به آدرس فوق برگزار می گردد.

بدینوسیله از کلیه سهامداران دعوت می شود در جلسه مذکور حضور بهم رسانند.

دستور جلسه :

1-    استماع گزارش هیئت عامل .

2-   نحوه تکمیل طرح و تأمین هزینه های باقیمانده.

3-  سایر موارد .

مؤسسه رفاه و تأمین آتیه کارکنان بانک سپه


در مواجهه با ترس، نترس !

همسایه‏ای داشتم که هنگام ترس حالتی شبیه به فلج شدن به او دست می داد. این را به من گفته بود، اما هرگز این حالت او را به چشم خودم ندیده بودم. روزی به اتفاق پسر کوچک سه ساله اش منزل ما بودند که پسرک دوراز چشم مادر دستش را به طرف ظرف نبات برد وقطعه کوچکی از آن را به دهان گذاشت. ما گرم صحبت بودیم که صدای سرفه‏های پیاپی و نگران کننده پسرک به گوشمان رسید. نگاهش که کردیم ، دیدیم در حالتی شبیه به خفگی سعی می کند به کمک سرفه کردن نفس بکشد، اما نمی‏تواند. ظاهرا نبات را گازنزده قورت داده بود و نبات در گلوی کوچک و نازکش گیر کرده بود. هر دو برای یک لحظه وحشت زده خشکمان زد. در حالی که به‏سمت بچه می‏رفتم تا بلکه کاری بکنم، به همسایه‏ام نگاه کردم. رنگش پریده و مثل یک مجسمه سرجایش خشکش زده بود و فقط با بی حالی از گونه‏اش نیشگون می گرفت و با صدایی که به زحمت شنیده می‏شد و با تکرارهای منظم می‏گفت: ((خاک برسرم!))

بیش از این وقت را تلف نکردم، دل به دریا زدم و انگشتم را در گلوی بچه فرو بردم و نبات را بیرون کشیدم. نبات گلویش را خراشید، اما از خفگی نجات یافت. البته نمی دانم اگر بچه خودم بود هم چین شجاعانه عمل می کردم یا جور دیگری عمل می‏کردم. بگذریم.

ترس، احساسی غریزی است که در طبیعت ما گذاشته شده تا زندگی مان حفظ شود. ترس باعث ترشح هورمون هایی (از جمله آدرنالین) می شود که همراه با واکنش های لازم جسمانی از قبیل سرعت گرفتن جریان خون ، بالا رفتن ضربان قلب، به ما امکان فرار یا هر اقدام لازم دیگری را می دهد. در صورت مواجهه با حریق یا بلایای طبیعی یا هر عامل خطرزای دیگر می ترسیم و سپس فرار یا مبارزه می کنیم و این جانمان را نجات می دهد. این ترس طبیعی در حیوانات هم وجود دارد و آن ها هم با فرار یا مبارزه جان خود را نجات می دهند. ترس طبیعی، سالم، مفید و لازم بوده و الزاما دارای شرایط زیر است:

1.       عامل ایجاد ترس واقعی و بیرونی است.

2.      عامل ایجاد ترس در لحظه وجود دارد.

3.     عامل ایجاد ترس حقیقتا خطر آفرین است.

اما جالب است بدانید عوامل ایجاد بیش از هشتاد درصد از ترس هایی که ما در زندگی روزمره تجربه می کنیم، فاقد یک یا هر سه شرط فوق هستند.

ترس از تاریکی، ترس از زلزله، ترس از معتاد شدن فرزند در آینده، ترس از خیانت همسر، ترس از بیماری، ترس از مرگ، ترس از تنهایی، ترس از فقر و گرسنگی ، ... تا برسد به ترس از سوسک، عقرب ، موش و پلنگ.

این ترس ها که معمولا فاقد شروط دوم و سوم هستند، در طبقه بندی های مختلفی از جمله اضطراب، وحشت، دلهره، فوبیا و ... می گنجند که همگی چند وجه مشترک دارند؛ نه سالم هستند، نه مفید و نه لازم.

تفاوت دیگری هم میان ترس طبیعی و مبتنی بر واقعیت و ترس مبتنی بر خیال یا توهم بوده و آن این است که ترس طبیعی از خارج از وجود ما سرچشمه می گیرد (حقیقتا حریق، جنگ، بلا یا بحرانی در خارج از وجود ما در لحظه وجود دارد و ما را تهدید می‏کند).

 اما ترس بیمارگونه، در پی تصور یک خطر واقعی (که البته در لحظه وجود ندارد) و به کمک تضادهای درونی ما ، در درون و در ذهن ما شکل می گیرد.

با دیدن رنگ پریدگی فرزندمان که ممکن است به هزار و یک عامل دیگر مربوط باشد، در ذهن تجسم می کنیم که شاید او معتاد شده باشد و آن وقت می‏ترسیم . وقتی دو روز پشت سر هم باران ببارد در ذهنمان به جاری شدن سیل احتمال می دهیم و می‏ترسیم.تصور می‏کنیم از میان تاریکی اتاق خودمان موجود ناشناسی نگاهمان می‏کند و می‏ترسیم. البته این ترس ها در افراد مختلف شدت و ضعف دارد و در طیف وسیعی میان واقعیت تا خیال و توهم گسترش می‏یابد. کسی که از فقر و گرسنگی می‏ترسد با کسی که از آمپول می ترسد فرق دارد، کسی که از فضای بسته و مسقف می ترسد، نسبت بیمارگونگی ترسش با کسی که از نیش مار می ترسد متفاوت است.

آن دسته از ترس هایی را که کمتر در خود و اجتماع می بینیم و میزان غیر عادی و بیمارگونه بودنشان بالاست به روان پزشکان و متخصصین فن می سپاریم.

روی سخن ما با ترس های عادی و روزمره من و شماست که زندگی را به کاممان تلخ می کنند.

متأسفانه در جهان پرآشوب امروزی ، افراد بدون صلاحیتی که محض تفریح خود از طریق فضاهای مجازی اضطراب بی دلیل به جان مخاطبین می ریزند و بی در و پیکر بودن مراجع خبری در همه جهان و بسیاری علت های دیگر باعث شده اند دنیا جای ناامن و ترسناکی برای زندگی به نظر برسد، حال آنکه اگر ذهنی ترسان نداشتیم، می دیدیم که دنیا چندان جای بدی هم نیست.

ترس غیر طبیعی جدا از اینکه به سلامت جسم ما ضرر می زند، موجب بسیاری کنش ها و واکنش‏های ناسالم و مضر در روان ما می شود. کسی که می ترسد، توجه و تمرکزش کم می شود، خوابش مختل می شود، نمی تواند به راحتی اعتماد کند، نمی تواند صادقانه دوست بدارد،شکاک می‏شود، نمی‏تواند رابطه صادقانه برقرار کند،تردید دارد،بیش از حد احتیاط می‏کند و ...

ترس غیر طبیعی دشمنی موذی است که به نام دوست وحامی در خانه دلمان لانه می‏کند و زندگی‏مان را زهرآگین می کند.

چه باید کرد؟

عموم ترس های انسانی از ناشناخته ‏هاست. بی ‏اطلاعی باعث می‏شود از آنچه حقیقتا خطر آفرین نیست بترسیم. مثلا آلودگی هوا واقعیت دارد، موجود است و خطر آفرین است. اما بی ‏اطلاعی از میزان و کیفیت آن و بی اطلاعی از سیستم ایمنی و دفاعی بدن باعث می‏شود به میزانی غیر لازم از این موضع بترسیم. یعنی به جای آنکه در حد توان و استطاعت هوای محیط کار و زندگی خودمان را بهبود ببخشیم، دائما به بیماری های وحشتناک فکر می کنیم و ندانسته انتظارش را می کشیم. یا بی اطلاعی از علم تغذیه یا وضعیت دقیق تولید کالاهای موجود در بازار باعث می‏شود با هر لقمه ای که به دهان می گذاریم از بیماری‏های مختلف گاه نامربوط و نامحتمل بترسیم.

پس در قدم اول است خوب است نسبت به موضوعی که از آن می ترسیم اطلاعات کامل یا کافی کسب کنیم. آن وقت خواهیم دید که آن غول ترسناک ، آن قدرها هم غول و آن قدرها هم ترسناک نبوده است.

شناخت دقیق بعدی را باید از جسم و روان و شرایط زندگی خودمان کسب کنیم. شاید آن موضوعی که ما را ترسانده، در واقع برای شخص ما خطر آفرین نباشد.

بالاخره مهم ترین عامل آن است که خدا را بشناسیم و خود را تنها نبینیم .

اطلاع از معنویت حقیقی و دانستن اینکه اساسا مفهوم زندگی روی زمین چیست و ما از کجا آمده‏ایم، برای چه روی زمین آمده‏ایم، وظیفه ما در این دنیا چیست و مقصد نهایی ما کجاست. باعث خواهد شد دیگر این چنین درگیر دنیای مادی و متعلقات آن نباشیم. فرض کنید زمین مدرسه است و ما از خانه‏مان به مدرسه امده ایم تا آموزش ببینیم ، فارغ التحصیل شویم و با مدارج و امتیازات بالا به خانه برگردیم. در این مدرسه کدام شاگرد موفق است و در اسرع وقت به هدف می رسد؟

آنکه ضمن استفاده از میز و نیمکت مدرسه به منظور درس خواندن، توجه اصلی اش را مصروف درس ها کند و وقت را تلف نکند و در کوتاه‏ترین مدت فارغ التحصیل شود. چنین شاگردی دیگر نمی ترسد که مبادا لباسش کثیف شود، مبادا معلم دعوایش کند، مبادا نوک مدادش بشکند، مبادا کلاسش شیک و تمیز نباشد و نمی ترسد از اینکه ناچار شود میز و کلاسش را عوض کند. هدف او درس خواندن و مدرک گرفتن است و این ((ترس)) ها آزارش نمی دهد. می داند که مدیر این مدرسه حواسش به همه شاگردانش هست و اگر مشکلی پیش بیاید قطعا کمکش خواهد کرد؛ زیرا مدیر مدرسه برایش معنا و اهمیت دارد.

ولی شاگردی که نداند چرا به مدرسه آمده و قصدش هم فارغ التحصیلی نباشد،نه فقط درس‏ها را نمی‏گیرد و در امتحانات مردود می شود، بلکه به جای آنکه روی یادگیری تمرکز کند، به شیکی ظاهری مدرسه و کاغذ رنگی های کلاس می چسبد و به این ترتیب در امتحانات مردود می شود و هر سال ناچار می شود به همان کلاس برگردد. مدیر مدرسه هم برایش معنا و اهمیتی ندارد که بخواهد به او اتکا کند. این شاگر ته دلش مدام می خواهد به خانه برگردد؛ اما چون ممکن نمی شود، حالت زندانی ای را دارد که ناخواسته باید بسیاری از سختی ها را تحمل کند و تمام وجودش مملو از ترس می شود که مبادا آنچه را هم که دارد از دست بدهد.

ما می ترسیم چون نگرانیم مبادا آن چیزها و کسانی را که برایمان مهم و عزیز هستند، از دست بدهیم.

از بیماری می ترسیم مبادا سلامتی مان از دست برود، از فقر می ترسیم که رفاه را از دست بدهیم، نگران خطاها و خطرات احتمالی برای همسر و فرزندانمان هستیم چون نمی خواهیم خانواده را از دست بدهیم و بالاخره از بلایای طبیعی می‏ترسیم چون نگرانیم مبادا جانمان و دارایی مان را از دست بدهیم و از مرگ می‏ترسیم، چون آنچه را پیش از مرگ داریم می‏شناسیم و دوست داریم، اما بعد از مرگ را نمی‏شناسیم و می ترسیم.

نترس!

تنها نیستی . خدایی هست که نه فقط مراقب تو، بلکه مراقب همه مخلوقات عالم است. اگر سختی می رسد از او نیست، از عملکرد خودمان است و اگر او نبود که این عملکردها روزی هزاربار از رنج می کشتمان.

نترس! خدا را داری و او مراقب توست. اگر هم به ظاهر سختی حواله می شود خیری در آن هست که شاید بفهمیم و شاید فعلا نفهمیم. اما مطمئن باش از خدا بد به ما نمی رسد.

از مرگ هم نترس، یک ایستگاه ساده است. از قطاری پیاده شده و سوار قطار لوکس و راحت دیگری می‏شوی. نترس ! خدا آنجا و در همه ایستگاه‏های بعدی هم مراقب توست.

نترس و به خدا اعتماد کن.


در گفت‏و‏گو با پایگاه اطلاع رسانی بانک سپه صورت گرفت:

تشریح ویژگی های حقوقی و مزایای همکاران بازنشسته توسط رئیس اداره کل منابع انسانی

پایگاه اطلاع رسانی بانک سپه: از جمله دغدغه های همه همکاران بازنشسته و حتی شاغلین حقوق و مزایا و وضعیت معیشتی خود بعد از بازنشستگی است. در این خصوص با امیرخانی رئیس اداره کل منابع انسانی به گفت و گو نشستیم که حاصل این گفت و گو در ارتباط با حقوق و مزایای دوران بازنشستگی، پاداش های مترتب با این دوران را در ذیل می خوانید.

سوال: وضعیت حقوق و مزایای کارکنان در دوران بازنشستگی چه تفاوتی با دوران شاغلی خواهد داشت؟

جواب: بر اساس قوانین و مقررات جاری، حقوق بازنشستگان برای کلیه بیمه‌شدگان صندوق‌های بازنشستگی(اعم از کشوری، لشکری، تأمین اجتماعی و سایر صندوق‌های بازنشستگی دستگاهها، نهادها و بانکها) بر مبنای میانگین دو سال آخر حقوق و مزایای مبنای کسور بازنشستگی محاسبه و پرداخت می‌شود. لذا همانگونه که ملاحظه می فرمایند فوق‌العاده‌های غیرمستمر نظیر اضافه‌کار، پاداش ها و ... قطع و از سوی دیگر اقساط وامها و بدهی های دوران شاغلی همچنان از حقوق همکاران کسر می گردد و این موضوع موجب می شود تا حقوق و مزایا در زمان بازنشستگی به میزان قابل توجهی نسبت به دوران شاغلی آنان کاهش ‌یابد.

سوال :آیا بعد از بازنشستگی نیز بانک همچنان متولی پرداخت حقوق و مزایا خواهد بود؟

جواب: در کلیه سازمانها و دستگا هها رابطه حقوقی کارکنان پس از بازنشستگی با دستگاه مربوط قطع و این ارتباط با صندوق های بازنشستگی برقرار می شود زیرا متولی حقوق بازنشستگان صندوق های بازنشستگی ذیربط آنها هستند.

دربانک ها هم متولی پرداخت حقوق این عزیزان صندوق بازنشستگی، وظیفه و مستمری کارکنان بانک هاست.

سوال: پاداش ها و مبالغی که به مناسبت های مختلف به حساب همکاران شاغل واریز می شود شامل حال بازنشستگان نیز خواهد شد؟ مبنای پرداخت پاداش هایی که هم اکنون به مناسبت های مختلف به حساب بازنشستگان واریز می شود چیست؟

جواب:  همانگونه که اشاره شد متولی پرداخت حقوق همکاران بازنشسته صندوق بازنشستگی است و بانکها صرفاً نسبت به پرداخت عائله مندی و اولاد و هزینه‌هایی نظیر کمک هزینه ازدواج، کمک هزینه فوت، حق بیمه عمر و حوادث به کارکنان بازنشسته خوداقدام می نمایند. مع هذا، در راستای ترمیم حقوق و مزایای بازنشستگی، از محل صرفه جویی ها در مناسبت های مختلف، مبالغی به همکاران بازنشسته پرداخت می گردد. 

سوال: یا بازنشستگان همانند شاغلین مشمول قانون مدیریت خدمات کشوری می‌باشند؟

جواب: به موجب مواد 109 الی 112 قانون مدیریت خدمات کشوری، بازنشستگان نیز مشمول قانون فوق‌الذکر می‌باشند؛ که در خصوص اعمال آن، تا کنون مکاتبات متعددی از سوی صندوق بازنشستگی کارکنان بانک‌ها با مراجع ذیربط صورت پذیرفته و جلساتی نیز برگزار گردیده است.  همچنین مدیر عامل محترم بانک متبوع نیز بصورت جداگانه ضمن اشاره به مشکلات معیشتی همکاران محترم بازنشسته مکاتباتی با مراجع ذیربط داشته و خواستار اجرای هرچه سریعتر قانون مدیریت خدمات کشوری در مورد این دسته از همکاران پیشکسوت شده اند. امیدواریم مجموعه تلاش های صورت گرفته منجر به تصویب و ابلاغ هرچه سریعتر دستورالعمل مربوط گردد و این اداره کل نیز آمادگی دارد تا پس از ابلاغ دستورالعمل مورد نظر همانند اجرای قانون در مورد شاغلین، در خصوص بازنشستگان عزیز نیز در کوتاهترین زمان ممکن تطبیق حقوق را به مرحله اجرا برساند.


اطلاعیه

با سلام و احترام ، به اطلاع بازنشستگان عزیز که وام قرض الحسنه یک میلیون یا دو میلیونی آنها تمام شده است بابت دریافت چک ضمانت خود ، در روزهای کاری (شنبه الی چهارشنبه) از ساعت 8 الی 11 صبح به کانون مراجعه نمایند .

با تشکر کانون بازنشستگان


دفتر دل

دفتر دل این شماره را با غزلی زیبا از حافظ شیرازی تقدیم شما عزیزان میداریم.

 

ای پادشه خـوبان داد از غـم تـنهائی                                 دل بی تو بجان آمد وقتست که باز آیی

ای درد توام درمان در بـستـر نـاکامی                               وی یاد توام مونس در گـوشۀ تـنـهایی

مُشتاقی و مهجوری دور از تو چنانم کرد                             کـز دسـت بخـواهد شد پایان شکیبایی

دایـم گُل این بُستان شـاداب نـمی‏مانَد                             دریـاب ضعیفان را در وقـت تـوانـایـی

در دایـرۀ قـسمت مـا نقطۀ تسلیمـیم                             لُطف آنچه تو اندیشی حُکم آنچه تو فرمایی

فکر خود و رای خود در عالم رندی نیست                         کُفرست درین مذهب خود بینی و خود رایی

یارب بکه بتوان گفت این نکته که در عالم                        رُخـسار بـکَس ننمود آن شـاهد هـرجایی

دیـشب گِلِۀ زلـفـش بـا بـادهمی کـردم                        گفتا غـلطی بُگـذر زیـن فکـرت سودایی

صـد باد صـبا اینجا با سلسله میـرقـصند                     اینست حـریف ای دل! تا بـاد نـپیمـایـی

ساقی چمن گُل را بی روی تو رنگی نیست                      شمشاد خـرامـان کُن ، تـا بـاغ بـیارایـی

زیـن دایرۀ مـینا خـونین جـگرم می ده                     تا حّل کنم این مشکل در سـاغـر میـنایـی

حافظ شب هجران شد، بوی خوشِ وصل آمد

شـادیت مُـبارک بـاد ای عـاشـق شیدائی


برگزاری مراسم انتخاب اعضای هیئت مدیره کانون بازنشستگان منطقه مرکزی (اراک)

مراسم انتخاب اعضای هیئت‏مدیره‏کانون بازنشستگان منطقه‏مرکزی‏باحضورالطافی رئیس کانون بازنشستگان ، زند مدیر منطقه مرکزی، امینی معاون اداری مالی و عباسی معاون اعتباری منطقه و دوایر منطقه مرکزی در سالن کنفرانس منطقه برگزار شد. در ابتدا آیاتی از قرآن مجید قرائت شد سپس سرود جمهوری اسلامی نواخته شد.  در ادامه بیات رئیس کانون بازنشستگان استان مرکزی به تشریح فعالیت های کانون در سه سال اخیر پرداخت، وی ضمن تقدیر از حضور رئیس کانون بازنشستگان در جمع همکاران منطقه مرکزی، همراهی و همدلی همکاران شاغل منطقه در صف وستاد با همکاران بازنشسته را قابل تحسین دانست. بیات افزود: با همکاری مدیر، معاونین و دوایر منطقه تا کنون تمامی نیازهای کانون تأمین شده است.در ادامه زند مدیر منطقه با تشکر از زحمات بیات خدمتگزاری به پرسنل بازنشسته را افتخار دانست. امراله زند با اشاره به زحمات آقای الطافی ایشان را پیشکسوت نمونه بانک دانست و با تشکر از زحمات چندین ساله الطافی در کانون، ایشان را محبوب همه بازنشستگان و شاغلین بانک سپه دانست. زند در ادامه گفت: با تمام توان در خدمت همکاران بازنشسته بوده و هستیم، وی بازنشستگان را سرمایه‏های بانک دانست و استفاده از تجربیات ایشان را به کارمندان جوان توصیه کرد. در ادامه الطافی رئیس کانون بازنشستگان گفت: بدون هیچ چشم داشتی در حال خدمت رسانی به همکاران بازنشسته هستیم و با تمام توان خواسته‏های همکاران و رفع مشکلات ایشان را پیگیری می کنیم. الطافی با تشکر از مقام محترم مدیر عامل پرداخت مابه‏التفاوت تسهیلات خودرو و هزینه سفر به بازنشستگان را حاصل مساعدت ایشان با کانون بازنشستگان دانست. رئیس کانون بازنشستگان افزود: با پیگیری کانون و همراهی و مساعدت مدیرعامل و اعضای هیئت مدیره شرایط دریافتی بازنشستگان بانک سپه نسبت به بانکهای رقیب از وضعیت بهتری برخوردار است. در ادامه جلسه رای گیری بعمل آمد و طبق آرا افراد ذیل به سمت هیئت مدیره کانون بازنشستگان بانک سپه منطقه مرکزی (اراک) انتخاب شدند: آقایان مسعود بیات ، عباس فیروزه، مهدی شاهی‏پسند، نصراله کرمی، عباس دارابی به عنوان اعضای اصلی و خانم مژگان ترکمانی به عنوان عضو علی‏البدل همچنین آقای علی نوری زاده به عنوان بازرس اصلی و آقای حسین صادق زاده به عنوان بازرس علی البدل .


اطلاعیه

با سلام و احترام به اطلاع کلیه همکاران بازنشسته عزیز میرساند : بمنظور رفاه حال شما عزیزان کانون بانک سپه در نشستی با جناب آقای محمد کاظم چقازردی ریاست محترم هیئت مدیره‏و مدیرعامل بانک داشته و پیشنهادی درمورد تشکیل شرکت‏تعاونی مصرف بازنشسته بانک مطرح گردید مورد موافقت ایشان قرار گرفت.چون مسائلۀ جا و مکان جهت تشکیل شرکت تعاونی مصرف در رأس می باشد از آقای چقازردی تقاضا گردید تا طبقه فوقانی کانون جهت این امر اختصاص داده شود مورد موافقت قرار گرفت.لذا از همکاران بازنشسته جهت تشکیل شرکت درخواست همکاری لازم را داشته ، امید است در این راه موفق باشیم تا بتوان اجناس را با تخفیف قابل ملاحظه ای در اختیار همکاران قرار گیرد. لازم بذکر است سهام بصورت نامحدود در اختیار همکاران قرار خواهد گرفت و چگونگی عضویت متعاقباً به اطلاع بازنشستگان عزیز خواهد رسید.    کانون بازنشستگان بانک سپه


نامه رسیده از کانون منطقه فارس

دیدار مدیریت محترم شعب بانک سپه منطقه فارس از کانون بازنشستگان بانک سپه منطقه فارس

جناب آقای محمدعلی شمشیری مدیریت محترم شعب بانک سپه منطقه فارس به منظور ارج گذاشتن و تقدیر از پیشکسوتان در ساعت 7 صبح روز شنبه مورخ 28/05/96 به اتفاق جناب آقای هدایت اله منتشر معاونت مالی و اداری و جناب آقای بیژن محسنی معاونت محترم معاملاتی و جناب آقای مجید استوار کارشناس بازاریابی منطقه فارس با حضور در محل کانون بازنشستگان منطقه فارس با پیشکسوتان و بازنشستگان حاضر در کانون دیدار بعمل آوردند.

سپس آقای محمد کریم جمالی ریاست کانون بازنشستگان منطقه فارس ضمن خوش آمدگویی و تقدیر و تشکر از جناب آقای شمشیری و همراهان زحمات ایشان و معاونین محترم و پرسنل تحت امر ایشان در مدیریت جهت همکاری و هم دلی با کانون و اینکه مدیریت محترم منطقه همیشه حامی و پشتیبان کانون بازنشستگان می باشد، قدردانی نمودند و جهت همکاری با مدیریت محترم منطقه اعلام آمادگی نمودند.

پذیرایی از جمع حاضر در کانون به عمل آمد و چند فقره عکس یادگاری گرفته شد .

سپس آقایان جهت بازدید از باشگاه کارکنان بانک سپه منطقه فارس کانون را ترک فرمودند.

هیئت مدیره کانون بازنشستگان بانک سپه
 منطقه فارس


دانش سلامت

اولین قدم در درمان فشار خون بالا

تغییر شیوه زندگی اولین قدم برای درمان فشار خون بالاست که بر 3 اصل استوار است: کاهش وزن ، تغذیه مناسب و ورزش .

150 دقیقه ورزش ، فعالیت بدنی متوسط یا 75 دقیقه فعالیت هوازی شدید یا ترکیب این دو می‏تواند در پیشگیری و درمان فشار خون بالا موثر باشد. در مورد تغذیه توصیه می شود 4 تا 5 وعده میوه و سبزیجات در روز استفاده شود؛ چرا که آن ها منابع غنی فیبر و پتاسیم هستند؛ همچنین لازم است مصرف غلات، غذاهای سبوسدار، محصولات لبنی کم چرب و اجتناب از مصرف غذاهای حاوی چربی های اشباع و کلسترول بالا و مقدار زیادی نمک را در برنامه غذایی خود بگنجانید . کاهش وزن خصوصا در افراد چاق نقش اصلی را در کاهش فشار خون ایفا می کند.

پرهیز از سیگار توصیه دیگر پزشکان است؛ زیرا تنباکوی موجود در این ماده از جمله عوامل زمینه‏ساز در مورد ابتلا به بیماری های قلبی و عروقی و نیز سرطان هاست.

کاهش استرس های روزانه و قرار نگرفتن در موقعیت های پرتنش ، از تغییرات رفتاری موثر در کاهش فشار خون است.

با به کارگیری این روش ها می توان به طور قابل توجهی از ابتلا به فشار خون بالا در افراد مستعد و پیشرفت بیماری در افراد مبتلا جلوگیر کرد.  

مهار کردن میگرن با راهکارهای ساده

سردرد علامت اصلی میگرن است که گاهی تمام صورت و گردن را هم درگیر می کند.

از دیگر علائم این بیماری می توان به سرگیجه، تاری دید، نقاط چشمک زن یا خطوط مواج در میدان بینایی اشاره کرد.

معمولا به بیمار توصیه می شود عامل محرک شروع سردرد را پیدا کرده و از آن دوری کند.

همچنین از پر خوابی، کم خوابی و گرسنگی طولانی مدت پرهیز کند.

دوری از هیجان و استرس و خیره نشدن به نورهای شدید از دیگر توصیه پزشکان است. لازم است در زمان حمله میگرن بیمار حتما استراحت کرده و داروهایش را زیر نظر پزشک مصرف کنند. حتی در این موارد، ماساژ آهسته و ممتد گردن، پیشانی و ناحیه گیجگاهی در تسکین موقت و کاهش شدت درد موثر و نیز انجام 3 حرکت کششی می تواند موثر باشد؛ یعنی چانه را به سینه بچسبانید، سر را به عقب و به سمت هر دو شانه خم کنید و این کار را چندین مرتبه انجام دهید.

اگر مبتلا به میگرن هستید، با رعایت این نکات می توانید تا حدود زیادی تعداد حملات و شدت آن را کاهش داده و به زندگی روزمره خود ادامه دهید. 

آیا ژنتیک در پوسیدگی دندان ها موثر است؟

بسیاری از افراد تصور می کنند علت نرم و گچی یا زرد رنگ بودن دندان هایشان به ژنتیک برمی‏گردد و کاری از دستشان برنمی‏آید ، جز اینکه شاهد پوسیدگی یکی یکی دندان هایشان باشند در حالی که این تصور کاملا غلط است . ژنتیک در عواملی مثل عمق حفره دندانی، فرورفتگی و برآمدگی عاج دندان و فرم کلی فک موثر است . اصطلاحا گفته می شود دندان کج، تحت تاثیر ژنتیک ایجاد می شود و دندان خراب، در نتیجه عادات بد. جنس مینای دندان به نحوه و نوع تغذیه فرد در سنین تشکیل دندان برمی‏گردد اینکه آیا فرد در سنین رشد کلسیم کافی دریافت کرده است یا نه؟

بطور کلی سلامت دندان و لثه به چگونگی مراقبت از آن‏ها بر می گردد . 2 با مسواک زدن در روز، کشیدن نخ دندان منظم، محدود کردن مصرف توتون و تنباکو و معاینه دندان ها حداقل 2 بار در سال توسط دندان‏پزشک عناصر کلیدی در سلامت دهان و دندان هستند که با رعایت آن ها و تغذیه مناسب در سنین رشد می توان صاحب دندان های مقاوم و سفیدی بود.

جوش صورت

همه ما می‏دانیم که شایع ترین سن بروز آکنه، جوانی و نوجوانی است.

در این سنین در هر دو جنس غلظت هورمون‏ها خصوصا تستوسترون در بالاترین حد خود است. این هورمون موجب فعالیت غدد چربی موجود در پوست و تولید چربی بیشتر می شود که با بستن منافذ پوست محیط مساعدی را برای رشد باکتری‏ها فراهم می آورد . این عامل به همراه یک سری کارهای نادرست باعث ایجاد جوش در پوست خصوصا صورت می شود.

معمولا آکنه در سنین پس از بلوغ و بزرگ سالی با کاهش سطح هورمون تستوسترون خود به خود بهبود می یابد.

استفاده بیش از حد از صابون ها یا کرم های لایه‏بردار ، استفاده از لوازم آرایشی غیر معتبر که حاوی مواد تحریک کننده هستند، استرس و تعریق زیاد ، شستن صورت با آب داغ و مصرف برخی داروها مثل آرام بخش و قرص های ضدبارداری از جمله کارهای نادرست در افزایش بروز آکنه هستند ؛ البته نقش ژنتیک را نمی توان در بروز آکنه انکار کرد اما می توان با رعایت یک سری اصول و صبر و حوصله سلامت پوست را به آن برگرداند.

در مورد آپنه خواب چه می دانید؟

آپنه خواب یک اختلال جسمی یا روانی است که با توقف چند ثانیه ای تنفس یا کاهش شدید تنفس برای چند دقیقه همراه است.

با توقف تنفس غلظت دی اکسید کربن در جریان خون بالا می رود که با فعال شدن گیرنده های مغزی فرمان بیدار شدن ناگهانی فرد صادر می‏شود و با برقراری تنفس طبیعی سطح اکسیژن و دی اکسید کربن به حالت نرمال بر می گردد.

آپنه خواب به علت مشکلات مغزی، انسداد راه هوایی یا ترکیب این دو اتفاق می افتد .

کم کاری تیروئیدو چاقی بیش از حد از علل فرعی آپنه است. خروپف های بلند، تنفس بریده بریده ، احساس خفگی و بی قراری در خواب از علائم شبانه افراد مبتلاست.

اختلال حافظه و تمرکز، نوسان خلق و خو، سردرد، خشکی دهان و گلو ، خواب آلودگی و خستگی شدید از جمله علائم در طول روز است.

سن شایع بروز علائم 30-60 سال است و آقایان 2 برابر خانم ها مبتلا می شوند.

تشخیص این اختلال با ارزیابی فرد در هنگام خواب انجام می شود و فرم شدید آن حتی تا 30 بار طی 1 ساعت خواب شبانه دچار حمله می شوند که بسیار آزاردهنده است.

چگونه از ابتلا به کم خونی فقر آهن پیشگیری کنیم؟

کم خونی فقرآهن علل زیادی از جمله از دست دادن خون، مصرف ناکافی آهن در رژیم غذایی و اختلالات دستگاه گوارش دارد که برای هر کدام راه حل هایی وجود دارد .

اگر علت فقر آهن از دست دادن خون طی قاعدگی یا از روده ها باشد بایستی حتما به پزشک مراجعه کرد. اگر به علت مصرف ناکافی آهن در رژیم غذایی باشد باید آن را اصلاح کرد.

بهترین منبع تامین آهن بدن گوشت قرمز است خصوصا جگر و گوشت گاو، حبوبات، عدس، نخودفرنگی، لوبیا و دانه های سویا منابع گیاهی آهن دار هستند.

سبزیجات با برگهای سبز تیره مثل اسفناج همچنین خشکبار مانند برگه زردآلو و کشمش منابع بسیار غنی آهن هستند . در کنار مصرف این مواد غذایی بایستی مکملهای غذایی آهن نیز که به صورت قرص و قطره در داروخانه ها موجود است مصرف شود.

قرص آهن یا همان فروسولفات برای بزرگسالان تجویز می شود و قطره خوراکی آن برای اطفال.

البته مکمل های آهن هیچ گاه جایگزین مواد غذایی نمی شود و نمی توان آن ها را به جای هم استفاده کرد.

قرص آهن عوارض جانبی مثل مدفوع تیره، سوزش معده و یبوست دارد که در صورت عدم تحمل باید با داروهای مشابه جایگزین شود.

اگر فقر آهن آن قدر شدید باشد که حیات فرد را به خطر بیندازد، لازم است با تزریق خون این کمبود را سریعا جبران کرد؛ چرا که عوارض بسیاری به همراه دارد؛ پس حتما باید این بیماری جدی گرفته شود.


بازگشت همه به سوی اوست

با خبر شدیم همکاران عزیز بازنشسته آقایان مهدی مالکی (کرمان) ، داوود سمیع زاده (تهران)، خانم فاطمه کیانی فر (زاهدان) ابراهیم مرتضوی (تهران) دارفانی را وداع گفتنه‏اند ضمن تسلیت به خانواده‏های محترمشان از خداوند برای آن عزیزان طلب مغفرت و برای بازماندگان صبر آرزومندیم.

با خبر شدیم پدر آقای محمود قادری زاده (فارس)، مادر آقای فریدون سراج (خوزستان)، پدر همسر آقای علی راسخی نژاد (تهران) مادر آقای بهرام رحمانی (اصفهان)، مادر آقای محمدتقی زه فروش (آذربایجان غربی) دارفانی را وداع گفته‏اند ضمن تسلیت به خانواده‏های محترمشان از خداوند برای درگذشتگان طلب آمرزش و برای بازماندگان صبر جمیل آرزو داریم.